wieszak na ubrania

Posted on Posted in dom, ogród, wystrój

Jak wprowadzić styl prowansalski do mieszkania?
Chcąc dodać styl prowansalski do swoich domów musimy mieć świadomość, że aranżacje w tym stylu potrzebują odpowiedniej przestrzeni oraz wystarczająco dużo światła, w innym wypadku nie przedstawiają się już tak olśniewająco.
Nie oznacza to iż nie wolno przemycić jakiś elementów stylu prowansalskiego do malutkiego domu w mieście. Nie poleca się wtedy jednak z nimi przesadzać by nie stworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając ciasne mieszkanko, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne typy mebli, które wyłącznie delikatnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się podtrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością poszerzy optycznie ciasne wnętrze a także nada mu świeżości. powodu zastosowaniu kilku dodatków , pasującej zastawy stołowej i tekstyliów, dopełnimy wystrój oraz nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy reprezentatywne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa uwypukla styl prowansalski wywodzi się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Meble w stylu prowansalskim mają ograniczoną, ale wielce charakterystyczną ornamentykę. Są tłoczone lub frezowane, czasem z rzeźbiarskimi motywami nawiązującymi do natury. Zwłaszcza do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, bądź winorośle.http://stylprowansalski.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *