ozdoby do mieszkania

Posted on Posted in kominek, palenisko, zestaw kominkowy

Palenisko w domu to jeden spośród najskuteczniejszych metod na polepszenie humoru, kiedy nastała jesień a wieczory są długie oraz ciemne. Chcesz zaprosić do swoich wnętrz gorącepłomienie? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Kominek w domu to nie tylko klimatyczny smaczek, lecz przede wszystkimprzyjemne źródło ciepła. Pomimo, że kominki zazwyczaj kojarzą się z domami jednorodzinnymi, montaż poniektórych struktur jest możliwe nawet w małych mieszkaniach w bloku.
Decydując się na budowę kominka domowego, warto przede wszystkimprzemyśleć, czy będzie on spełniał jedynie tylko funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także nagrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując gorące powietrze przewodami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy poznać parametry siły grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym spośród zasadniczych źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być duża.
Kiedy palenisko w domu ma realizować tylko funkcję ozdobną, powinniśmy wybraćpropozycję z otwartym paleniskiem– standardową i bez wątpienia tańszą w postawieniu. Kominki tego typu, przeważnie zamurowane, nagrzewają powietrze w swoim bezpośrednim otoczeniu. Uzysk ciepła wynosi ale raptem ok. 24%, ponieważ większa część energii uchodzi przez komin. Ze względów ekonomicznych jest to zatem mniej oszczędne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *