Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

Posted on Posted in pompy, pompy zębate

Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Drugi typ pompy zębatej

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych. Są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana natychmiastowo ku przestrzeni znajdującej się zupełnie między zębatkami naszych kół następnie są one transportowane bezpośrednio aż do komory tłocznej całej pompy. Rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez czynniki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do rodzaju pomp,

które owe charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania. Działania niemniej jednak idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy policzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy i jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów waha się w przedziale od 500 do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika którym jest wysoka temperatura temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.
Nasza firma all-pumps może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *