Co to jest dom energooszczędny?

Posted on Posted in domy, domy energooszczędne

Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama określenie wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają od czterech aż do pięciu razy mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu inaczej niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one tylko od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata korzyści w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu obniżenie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną bardzo dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie że całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny układ wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezwykle wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to gdyż z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje zarówno znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. tudzież zaś stara się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.

Promocja

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *