Co powoduje, że mamy opryszczkę?

Posted on Posted in jak pozbyć się opryszczki, sposoby na opryszczkę

Opryszczka na ustach to przykrość nie tylko kobiet ale też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może powstać w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd oraz nieatrakcyjny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.
Czym jest HSV ?
HSV, tudzież dokładnie Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne i w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden środek na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę należy kurować oraz postarać się o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus regularnie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.
jak pozbyć się opryszczki?
Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy przecieranie cebulą może sprawić rozniesienie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką trzeba wszcząć od momentu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd bądź pieczenie skóry. Aby zminimalizować długość infekcji powinno się aplikować preparaty wysuszające tudzież chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, i jest rzeczą przypuszczalną że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.
Profilaktyka, zatem jak zatroszczyć się o wargi narażone na infekcję.
Niestety nadal nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy współcześnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu powinno się zadbać o wsparcie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv oraz zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje zagrożenie wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *