Auto złom Sosnowiec

Posted on Posted in auta, Motoryzacja

Wóz czy inny pojazd przydzielony do złomowania musi być w miarę cały. Główną sprawą jest waga, jaka nie może być mniejsza niż 90 proc. masy własnej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Ten wymóg dotyczy tylko samochodów osobowych. Punkt demontażu aut może domagać się do złotówki kary za każdy brakujący kilogram. Może, natomiast nie musi. W dobrych fachowych stacjach odbywa się wycena starego pojazdu. Na ogół płacimy do kilkaset złotych za wóz, minus złotówę za nie istniejący kilogram. Zapewniamy dodatkowo transport starego pojazdu do stacji i odwozimy do domu pismo o zezłomowaniu i nieważny dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, o ile taka była wydana. Z takim kompletem wolno już udać się aż do wydziału komunikacji, tak aby wyrejestrować pojazd . Z pewnością właściciel pojazdu spisuje umowę kupna-sprzedaży, albowiem niektóre, nadające się części po demontażu trafią do sprzedaży. więc musimy mieć udokumentowane pochodzenie tych elementów. Trzecia przyczyna, to wywóz samochodu czy motoru z kraju, jego sprzedaż oraz rejestracja w innym państwie. Aby taki wehikuł zniknął z ewidencji, należy pokazać poświadczenie o rejestracji w innym państwie albo ksero nowego, zagranicznego dowodu oba dowody muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Cena wyrejestrowania jak w dotychczasowych przypadkach wynosi 10 zł.
Stare auto nie będące nuże w użyciu to kłopot związany z płaceniem składek OC, oprócz tego zajmuje przestrzeń, która mogłaby być zużytkowana w bardziej sprawny sposób. Co gorsza nie jest dozwolone go porzucić jak w pozostałych krajach, lecz trzeba poddać go złomowaniu. Legalne złomowanie to podstawa uniknięcia grzywny stąd nasz autozłom to świetne wyjście dla pozbycia się i sprzedaży w naszym skupie.
Nasza usługa recyklingu porwadzona przez nasz autoskup z dnia na dzień zyskyje na popularności w okolicach dzięki czemu dynamika rozwoju naszej firmy skutkuje stały postęp jakości proponowanej usługi przez lokalny skup.